logo

کابینت آشپزخانه مدرن

کابینت آشپزخانه مدرن

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

یکی از مهمترین بخش ها در دکوراسیون داخلی خانه ، آشپزختنه است که برای طراحی دکوراسیون داخلی و کابینت آشپزخانه باید توجه بسیار زیادی به خرج داد . در این بخش سعی داریم شما را برخی از ویژگی های دکوراسیون آشپزخانه مدرن آشنا کنیم .

برای داشتن کابینت آشپزخانه منحصر بفرد لازم است تا ابتدا اصول و قواعد اجرای کابینت آشپزخانه را بدانیم و به آنها پایبند باشیم .

پس تا به اینجا به این نتیجه رسیدیم که برای داشتن یک دکوراسیون داخلی آشپزخانه لوکس لازم است تا برای طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه دقت و توجه لازم را صرف کرد . برای این کار لازم است تا ابتدا با انواع کابینت آشپزخانه و کاربرد رنگها آشنا شد .

توجه داشته باشید که بعد از اجرای کابینت آشپزخانه لازم است برای انتخاب دیگر تجهیزات مورد استفاده در آشپزخانه نیز زمان لازم را اختصاص داد تا در نهایت نتیجه دلخواه را از اجرای دکوراسیون داخلی داشته باشیم .

معمولا دکوراتور ها به طراحی کابینت آشپزخانه اهمیت بسیار زیادی میدهند به این دلیل که معتقدند آشپزخانه قلب تپنده ی هر خانه است و نوع چیدمان داخلی آن تمامی بخش ها را تحت شعاع قرار میدهد . در دنیای امروز دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب کرده است و کابینت آشپزخانه مینیمال که جزء زیر شاخه های طراحی مدرن محسوب میشود که ظاهری بسیار شیک و مدرن در منزل ایجاد میکند .

راهنمای دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن

برای طراحی کابینت آشپزخانه مدرن معمولا کابین هایی بدون فریم در نظر گرفته میشود که دارای دستگیره ها و یراق آلاتی بسیار ساده و شیک میباشند . در طراحی این گونه از کابینت های آشپزخانه تنها موردی که مشاهده میشود مرز باریکی بین کابین ها است . در طراحی معماری مدرن استفاده از هر گونه تزئینات اضافی منع شده است و به همین دلیل برای ساده تر شدن نمای کابینت ها چهار چوب ها و بدنه ها داخل درب ها مخفی شده اند .

به دلیل پیروی از اصل سادگی که از مهمترین ویژگی های سبک مدرن محسوب میشود درب کابینت ها کاملا ساده و بدون هیچ گونه تزئینات و آرایشی انخاب میشود و در غیر این صورت طراحی صورت گرفته از سبک مدرن فاصله میگیرد و این اصل تا جایی رعایت میشود که حتی دستگیره ها نیز به شکل کاملا ساده و گاهی اوقات به شکل مخفی بر روی درب ها نصب میشود تا قابل رویت مشود .

یکی دیگر از اصولی که باید در طراحی کابینت اشپزخانه مدرن رعایت شود استفاده بیش از حد از رنگ های جیغ و پر انرژی است . استفاده کردن از لوستر های کریستالی نیز میتواند گرمی بخش رنگ های کابینت ها باشد .

برای تزئین آشپزخانه مدرن استفاده از مصالحی با بافت طبیعی مثل چوب و یا سنگ برای پوشش کابینت های زمینی و یا کف پوش ها است . نقش و گره های طبیعی که بر روی چوب حک شده است و یا خطوط ظریف و طبیعی موجود بر روی سنگ ها جذابیت بسیار دلنشینی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه ایجاد میکند و موجب گرم شدن محیط آشپزخانه میشود که همین مسئله موجب استفاده از رنگ های طبیعی چوب در کابینت آشپزخانه میشود .

طراحی کابینت آشپزخانه مدرن

اجرای کابینت ها مهمترین بخش از طراحی دکوراسیون آشپزخانه را تشکیل میدهند و لازم است تا طراحی آنها نیاز به ذوق و سلیقه بسیار زیادی دارد به همین دلیل است که انتخاب از بین انواع و رنگبندیهای مختلف برای کابینت ها کاری بسیار دشوار برای کارفرمایان و مالکان است .

آشپزخانه های امروز بر خلاف آنچه در گذشته مرسوم بود با دیوارهایی دور تا دور خود محصور نمیشوند بلکه به گونه ای با دکوراسیون داخلی مسکونی ترکیب میشود که از همه ی زوایا قابل رویت باشد . یکی از دلایلی که افراد تمایل به اجرای کابینت آشپزخانه مدرن دارند نیاز داشتن کابینت کلاسیک به فضای بزرگ و باز میباشد که این امر عملا در زندگی های آپارتمان نشینی مقدور نمیباشد .

طراحی کابینت آشپزخانه باید به گونه ای انجام شود که امکان استفاده از تمام پرتی ها به نحو احسن وجود داشته باشد . لذا برای این کار طراح باید حظورا از محل مورد نظر بازدید داشته باشد تا بتواند طراحی سه بعدی را انجام داده و به تایید کارفرما برساند طراحان و متخصصان شرکت معماری و بازسازی ساختمان مهرآداک آماده ارایه طرح ها و مشاوره به شما سروران است تا کارفرمای عزیز بتواند قبل از هر اقدامی نتیجه ی نهایی را مشاهده نماید .

امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی که شامل صنعت کابینت سازی نیز میشود متریال هایی مثل mdf و یا high glas با طرح ها و رنگ های بسیار زیاد و متنوعی در اختیار مصرف کنندگان وجود دارد که میتوان در طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه به شکل کاملا خلاقانه از آنها استفاده کرد .

کابینت های گلاس به علت صاف بودن و صیقلی بودن سطوح آن طرفدارت بسیار زیادی دارند . با استفاده از ورق های ام دی اف و های گلاس امکان خلق فرم ها و طرح های گوناگونی وجود دارد که البته این کار کاملا به قدرت خلاقیت طراح و سلیقه کارفرما بستگی دارد . همچنین باید ابعاد و اندازه ها به نحوی باشد که حس حبس شدن در فضا را ایجاد نکند و امکان انجام فعالیت های مربوطه وجود داشته باشد .

ویژگی های کابینت مدرن

در طراحی کابیت آشپزخانه مدرن معمولا بدنه ها بلند و کشیده در نظر گرفته میشود تا به این شکل با قرار گرفتن طبقات بیشتر در داخل کابین ها به نوعی کارآیی محیط آشپزخانه افزایش پیدا کند . انعطاف پذیری این سبک از کابینت ها به اندازه ای است که حتی امکان حذف دستگیره ها نیز وجود دارد و در صورتی که  کارفرما تمایل به نصب دستگیره داشته باشد میتوان از دستگیره هایی ساده و بدون هیچ گونه نقش و نگار استفاده کرد تا کابینت ها زیبایی خود را حفظ کنند .

دقت کنید که مهمترین بخش طراحی آشپزخانه محل قرار گیری مثل کار آشپزخانه یعنی گاز، سینک و یخچال است که باید به نحوی جایگذاری شود تا امکان استفاده از آنها به راحتی میسر باشد .

جهت هماهنگی برای بازدید و یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09122524678 تماس گرفته و یا به اطلاعات درج شده در صفحه ی تماس با ما مراجعه کنید .

از نمونه کارهای طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ، طراحی و اجرای ویلا ، بازسازی ساختمان و طراحی نمای ساختمان شرکت بازسازی و دکوراسیون داخلی مهرآداک دیدن نمایید .