logo

روف گاردن و باربیکیو

روف گاردن و باربیکیو

طراحی و اجرای روف گاردن
فضای بدون استفاده و فراموش شده پشت بام را می توانیم با یک طراحی هوشمندانه به باغی برای گذراندن اوقات فراغت و یا حتی در شرکت ها و اداره جات تبدیل کنیم . فضایی برای استراحت که با طراحی فضایی سبز میتوانیم به بهترین نحو از آن استفاده نماییم .
اگر به دنبال یک طراحی خاص و متنوع روی پشت بام و یا تراس خود هستید بهتر است به یک گروه طراحی و اجرای متخصص و کارآزموده مراجعه نمایید .

روف گاردن راهکاری برای بهبود محیط زندگی
معماری سبز یکی از راهکارهایی است که برای کاهش آلودگی محیط توصیه می شود که در حال حاضر به عنوان پاسخی برای معماری پایدار به شمار می آيد .
توجه به طراحی فضای سبز و طراحی روف گاردن موجب باز گرداندن سلامت زمین و صرفه جویی در مصرف انرژی ساختمان در طولانی مدت می شود و در اقتصاد و سلامت روحی روانی جامعه و ... تأثیر دارد .

روف گاردن چیست؟

به اجرای فضای سبز بر روی بام ها و تراس های بزرگ روف گارن گفته می شود . بستر کاشت این فضای سبز و گیاهان در ارتفاعی بالاتر از سطح خاک زمین بر روی بستر مصنوعی شکل میگیرد ؛ مانند کف لابی ساختمان که سقف پارکینگ را تشکیل می دهد ،‌ و یا کف حیاطی که بر روی پارکینگ قرار گرفته و امکان کاشتن گیاه بر روی خاک طبیعی زمین وجود ندارد . 

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی معماری

روف گاردن می تواند از قرار دادن چند گلدان بر روی پشت بام آغاز شود و به اجرای باغ یا فضای سبزی همچون پارک ختم شود . انتخاب نوع روف گاردن به عوامل مختلفی ازجمله سازه بنا ، کاربری ساختمان ، ویژگی های اقلیمی و مهم تر از همه به سلیقه شما کارفرمایان عزیز بستگی دارد. 

معایب احتمالی طراحی روف گاردن 

طراحی روف گاردن شامل محدودیت هاییست که این محدودیت ها شامل عایق کاری و زیر سازی و ایزولاسیون پشت بام ، هماهنگی طراحی روف گارن با شرایط اقلیمی و محیطی منطقه ،هزینه گیاهان مورد استفاده در پشت بام ، آبیاری قطره ای اتوماتیک روف گاردن و نگهداری از آن اشاره کرد .

روش های مختلف اجرای روف گاردن به نام های روف گاردن گسترده ، روف گاردن متمرکز و روف گاردن مدولار خلاصه می شود. 

شرکت بازسازی و دکوراسیون داخلی مهراداک

روف گاردن گسترده

به زبان عامیانه روف گاردن گسترده شیوه ای است که در آن سطح گسترده ای فضای سبز را به صورت واضح تر اجرا شده و سطوح چمنکاری شده روی پشت بام تعبیه می شود . در این روش ایزولاسون و زیرسازی سطح پشت بام برای اجرای چمن اهمیت بسیار زیادی دارد . 

شرکت بازسازی و دکوراسیون داخلی مهرآداک

روف گاردن متمرکز

در روش متمرکز می توانید بوته و درختان زنده به پشت بام اضافه کنید و علاوه بر این عمق کاشت بیشتری در اختیار شماست و همچنین این امکان را به ما می دهد تا اجرای باغچه ها را به روش سنتی انجام دهیم . 

شرکت دکوراسیون داخلی و بازسازی مهرآداک

روف گاردن مدولار

در روش اجرای روف گاردن به صورت مدولار محیط های کشت گیاهان طبیعی در فلاور باکس ها تعبیه شده است. فلاور باکس ها دولایه می باشند . یکی لایه بیرونی که با انواع و اقسام متریال ها پوشیده میشود و لازم است تا زیبایی ظاهری را حفظ کند مثل چوب ترمو و چوب پلاست که معمولا برای این سبک توصیه می شود.

لایه درونی فلاور باکس از جنس ورق گالوانیزه با رنگ پودری که در برابر زنگ زدگی مقامت بالایی دارد . علاوه بر این داخل فلاور باکس ها لایه های فیلترینگ و زهکشی تعبیه می شود  . لازم است تا منافذ خروجی آۤب در تمامی فلاور باکس ها تعبیه شود که آب اضافی آن با خروج از لایه های فیلترینگ و زهکشی تبدل به آۤب تمیز و فاقد مواد اضافی شود .

مزیت روش اجرای روف گاردن مدولار نسبت به شیوه متمرکز  

نکته مهم در این دو روش این است که قبل از اجرای این شیوه روف گاردن ،‌ باید از مقاومت بنای ساختمان در مقابل بار مرده اطمینان حاصل کرد و اگر از لحاظ مقاومت سازه و امنیت ساختمان تردیدی وجود دارد بهترین روش برای ایجاد فضای سبز در پشت بام اجرای روف گاردن به روش مدولار است .

در این روش از گلدان ها و فلاور باکس های آماده استفاده میشود گلدان ها با توجه به نوع مصرفشان می توانند سطح سبز گسترده و یا درخچه های بلند و زیبا داشته باشند . در واقع تفاوت روش با دو سبک قبلی از لحاظ بصری و ظاهری برجسته و مشهود نمی باشد بلکه به لحاظ سازه ای ، سرعت اجرا ، تنوع ، مدرن بودن و امنیت می باشد . 

شرکت مهرآداک ، قوی ترین مرکز طراحی روف گاردن
شرکت دکوراسیون داخلی و بازسازی مهرآداک که از متخصصان معماری و طراحی منظر و شهری تشکیل شده است ، پس از تماس کارفرما با مجموعه به بازدید از محل پروژه رفته و در آتلیه مجهز مهرآداک اقدام به طراحی روف گاردن مینماییم .
طراحی هایمان معمولا در قالب دو یا سه گزینه متنوع از لحاظ هزینه و طراحی در قالب سه بعدی به کارفرما ارایه میشود و پس از تایید کارفرما یا ارائه اصلاحات ، پیشنهادات نهایی اعلام می شود که این فاز اول استارت پروژه می باشد .
 در فاز دوم اجرای روف گاردن شروع به آماده نمودن زیر ساخت ها  همچون کابل کشی ها و لوله های توکار و نصب زیر ساخت ها برای سیستم های آبیاری هوشمند و سیستم های نورپردازی و آبنماها و ... همچنین ایجاد ایزولاسیون و زهکشی را می توان به عنوان فاز دوم نام برد .
در فاز سوم مرحله نهایی اجرای روف گاردن می باشد.مرحله اجرای اکسسوری های لازم برای روف گاردن همچون اجرای آلاچیق و پرگولا و باربیکیو و ... میباشد .

جهت هماهنگی برای بازدید و مشاوره رایگان با شماره تلفن 09122524678 و یا اطلاعات درج شده در صفحه ی تماس با ما مراجعه کنید . 

از نمونه پروژه های بازسازی ساختمان ، اجرای دکوراسیون داخلی ، طراحی و اجرای ویلا ی شرکت دکوراسیون داخلی و بازسازی مهرآداک دیدن نمایید .