logo

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان چیست؟

در کشور ما نوسازی و بازسازی ساختمان از زمان های گذشته وجود داشته است . بررسی های تاریخ شناسی ثابت کرده است که از دوران ایران باستان ، نوسازی و بازسازی خانه عملی بسیار رایج و مرسوم بوده است و رسم خانه تکانی که هر ساله محل زندگی را به نوعی احیا میکند نیز ریشه در این آداب و رسم های به جا مانده از گذشتگان ما دارد . به طور کلی امروزه بازسازی و نوسازی ساختمان در سرتاسر دنیا بسیار رایج شده است . در ایران نیز گاهی برای ایجاد تنوع و جذابیت منزل، افراد تغییراتی در منزل و محل کار خود ایجاد میکنند که برای این کار بهتر است از افرادی که به طور تخصصی در زمینه ی بازسازی آپارتمان و بازسازی اداری و تجاری فعالیت میکنند مشاوره و راهنمایی گرفت که برای این کار میتوانید با شماره تلفن 09122524678 تماس بگیرید .

عمر مفید ساختمان ها در ایران 50 سال پیش بینی می شود اما با در نظر گرفتن کیفیت پایین متریال ها و نحوه ی ساخت متاسفانه ساختمان ها در حدود 30 سالگی کاملا فرسوده و نیاز به بازسازی کلی پیدا میکنند و به این ترتیب امروزه در کشور ما به دلیل تعداد بالای ساختمان های ساخته شده در سالهای گذشته، لزوم مطرح شدن مبحث بازسازی دکوراسیون داخلی و حتی بازسازی نما ساختمان بیش از پیش ضرورت دارد . 

وقتی صحبت از بازسازی منزل و یا بازسازی محل کار میشود مسایل اقتصادی مطرح می شود و در نظر بگیرید که هزینه بازسازی به مراتب کمتر از تخریب ساختمان و ساخت مجدد ساختمان می باشد .

تمامی مواردی که مطرح شد می تواند دلیل کافی برای بازسازی ساختمان قدیمی باشد که موجب شده است تا در سراسر جهان بازسازی به عنوان یک خدمت شناخته شده برای انواع ساختمان ها مطرح شود . برای بازسازی ساختمان مطالعاتی در زمینه سازه و معماری مورد نیاز است بنابراین تمامی کارهایی که به عنوان بازسازی دکوراسیون انجام میشود حتما باید توسط افرادی ماهر و با تجربه انجام شود .

مراحل بازسازی ساختمان به چه صورت است؟

با توجه به توضیحات ارایه شده این موضوع مطرح می شود که مراحل بازسازی ساختمان به چه صورت می باشد و این کار باید از کجا آغاز شود . در این بخش به طور مختصر و مفید این موارد را شرح می دهیم . 

1.دریافت مشاوره از شرکت معماری و دکوراسیون داخلی

در اولین مرحله لازم است تا اطلاعاتی جامع و کامل از ساختمان و وضعیت موجود خود داشته باشید . باید این مسئله را از خود بپرسید که آیا در خصوص ساختمان شما بازسازی بنا به صرفه است یا نه؟ به طور مثال اگر بر اثر گذشت سالیان دراز اسکلت ساختمان شما آسیب دیده باشد ممکن است عملیات بازسازی حتی جان شما را به مخاطره بیاندازد به این دلیل که ساختمان های خیلی قدیمی سازه های ضعیفی دارند .

متخصصین شرکت بازسازی دکوراسیون داخلی مهرآداک به دلیل داشتن مهارت بالا و تجربه می توانند شما را در این زمینه یاری کنند .

طراحی دکوراسیون داخلی

در این مرحله باید با توجه به بودجه و نیاز های کارفرما طراحی سه بعدی انجام شود تا مراحل پیشرفت کار معین شود و به این ترتیب علاوه بر امکان استفاده بهینه از تمامی فضاها می توان در زمان و هزینه نیز صرفه جویی کرد . طراحی داخلی سه بعدی این امکان را به کافرما می دهد که قبل از آغاز عملیات اجرایی بتواند نتیجه کار را ببیند و نظرات و سلیقه خود را در آن اعمال کند . در این مرحله به طور دقیق مشخص می شود که کارفرما قصد تغییر و تعمیر چه نقاطی از پروژه را دارد، کدام دیوار ها حذف یا اضافه می شود و در نهایت چه چیزی را از مجری تحویل خواهد گرفت . 

2.تخریب بخش های مورد نیاز توسط یک تیم بازسازی و دکوراسیون ماهر

این مرحله بسیار ساده به نظر می رسد اما باید به این مسئله توجه کرد که مرحله تخریب مخاطرات بسیار زیادی را به همراه دارد چرا که علاوه بر امکان ریزش مصالح ممکن است تا صدماتی به بخش لوله کشی و سیم کشی ساختمان وارد شود و آسیب هایی جبران نا پذیر را وارد کند . 

3.دیوار چینی و ساخت مطابق با طرح ارایه شده

حالا نوبت به اجرای جداره های جدید  ساختمان با توجه به طرح ارایه شده می رسد که در صورت امکان توصیه می شود تا از دیوارهای پیش ساخته استفاده شود تا علاوه بر کاهش زمان در هزینه ها نیز صرفه جویی شود . امروزه دیوار پیش ساخته ای به وجود آمده است که می تواند در برابر صوت و رطوبت و حتی حرارت جداره ی مورد نظر را عایق بندی کند .

4.اجرای سقف کاذب و گچ کاری ساختمان

در این مرحله نیز باید در بخش های مختلف و مورد نیاز سقف کاذب را اجرا کرد . اجرای سقف کاذب معمولا به عنوان بستری برای ایجاد نور پردازی ، پوششی برای سقف و حتی به نوعی برای ارزش بخشیدن به فضاهای مختلف ایجاد می شود . 

5.نورپردازی

نورپردازی منزل یکی از مهمترین بخش ها در مبحث بازسازی و دکوراسیون داخلی محسوب می شود چرا که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و آرامبخش شدن محیط دارد . امروزه استفاده از هالوژن ها و نور های خطی بسیار رایج شده است . در بخش نور پردازی و سیم کشی ساختمان حایز اهمیت است و این مرحله نیز باید توسط افراد متخصص و متبهر انجام شود چرا که روند غیر اصولی در سیم کشی ممکن است موجب اتصالی کردن سیم ها بشود .

6.کف سازی ساختمان

در اینجا نوبت به اجرای کف سازی و انتخاب یک پوشش کف ساختمان است . باید به کاربرد هر یک از انوع کف پوش توجه داشت تا متریال انتخاب شده بهترین تاثیر را در محیط داشته باشد . تیم اجرایی شرکت معماری مهرآداک می تواند شما را در انتخاب بهترین کف پوش برای فضای مورد نظر یاری کند .

7.رنگ آمیزی سقف و دیوار

در مورد رنگ آمیزی هم باید توجه داشته باشید که بهترین رنگ را متناسب با ابعاد و چیدمان داخلی خود انتخاب کنید هر چند که در ایران بیشتر افراد رنگ سفید را برای دیوار های خود انتخاب میکنند اما استفاده مناسب از رنگ های آبی، سبز، قرمز و ... نیز می تواند جذابیت فضای شما را دو چندان کند .

8.پوشش دیوار ها

در اینجا وارد بحث دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی می شویم . برای پوشش جداره ها گزینه های بسیار زیادی مثل کاغذدیواری ، پوستر دیواری ، سنگ های تزیینی ، شیشه های تزیینی و ختی تایل های فلزی وجود دارد که مجموعه مهراداک در این زمینه می تواند با ارایه نمونه کارها و طرح های اجرایی کار شما را در انتخاب گزینه ی مناسب آسان کند .

9. اجرای قرنیز پای دیوار

پس از پوشش کامل دیوار ها در تعمیرات ساختمان نوبت به اجرای قرنیز می رسد . باید توجه داشته باشید که نوع و جنس قرنیز باید تناسب خوبی با محیط اطراف داشته باشد . امروزه قرنیز هایی در بازار ارایه می شود که با ایجاد حرارت می توانند علاوه بر زیبایی موجب حذف رادیاتور ها نیز بشود . این کار موجب حذف رادیاتور ها و در نتیجه استفاده مفید از فضا می گردد . 

10. دکوراسیون داخلی و چیدمان خانه

بخش بازساری هر چقدر هم که هزینه به خود اختصاص داده باشد زمانی به نتیجه می رسد که نتیجه مطلبوبی داشته باشد و به چشم بیاید . چیدمان وسایل می تواند مکمل مرحله ی بازسازی باشد . توجه داشته باشید که طراحی معماری داخلی باید به نحو احسن متناسب با نورپردازی و سبک تزیینات اجرا شده در نظر گرفته شود تا بتواند بهترین بازدهی را در محیط ایجاد کند .